Jak zorganizować dzieciom czas wolny? Wyciągnij zapomniane planszówki!

Od kilku lat gry planszowe wracają do łask i ponownie mają swoje pięć minut. Ich popularność wynika z faktu, że są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak zachęcić dzieci do gry w planszówki? Poszukaj w starych zbiorach zapomniane gry z lat młodości i zagraj wspólnie ze swoimi pociechami.

Powrót do kultowych pozycji sprzed lat będzie świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Gry planszowe dla całej rodziny

Poszukując odpowiedniej gry planszowej zadbaj o to, aby dopasować jej trudność do wieku uczestników gry. Jeżeli chcesz zagrać z kilkulatkiem, nie wyciągaj skomplikowanych gier logicznych, ponieważ możesz tylko zniechęcić malucha.

Świetnie sprawdzą się proste gry z kostką i pionkami, jak choćby kultowy chińczyk. Gry oparte na zdobywaniu punktów za rzuty kostką, są najłatwiejsze do przyswojenia dla młodych adeptów gier. Starsze dzieci na pewno będą preferowały gry strategiczne, logiczne lub wymagające większej analizy. Świetnie sprawdzi się tu popularny Monopol, który znajdziecie w sklepach pod różnymi konfiguracjami i edycjami. Gra uczy nie tylko strategii, ale przede wszystkim zarządzania pieniędzmi i inwestowania. Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, aby zostać milionerem? Teraz możecie spróbować tego dokonać nie wychodząc z domu… przynajmniej w zabawie.

Imprezy tematyczne z grami

Jeżeli wciągnęły was planszówki, lecz brakuje wam inspiracji na kolejne gry, poszukajcie w okolicy spotkań dla graczy. Wiele domów kultury czy ośrodków rekreacji organizuje cykliczne spotkania, na których promują nowe, lub mniej popularne tytuły.

Będziecie mieć możliwość aby za darmo przetestować daną pozycję i ocenić, czy to dobra zabawa dla was. To również szansa na poznanie innych graczy i zawiązanie nowych znajomości.