Haft diamentowy – idealna rozrywka na długie wieczory

Bardzo duża grupa osób preferuje rozrywki, które można wykonywać w zaciszu własnego domu. Jedną z takich rozrywek jest haft diamentowy, który idealnie sprawdzi się w długie zimowe wieczory. Jest to bardzo odprężające i relaksujące zajęcie, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.

Duży wybór zestawów do haftu diamentowego powoduje, że rozrywka ta nie nudzi się, a jej największą zaletą jest to, że aby ją wykonywać nie trzeba mieć specjalnych umiejętności ani wiedzy.

Haft diamentowy – na czym polega?

Haft diamentowy to rodzaj rękodzieła, który polega na przyklejaniu małych plastikowych diamencików na specjalną planszę z klejem. Plansza zawiera oznaczenia (zwykle w formie cyfr lub liter), tak aby było wiadomo, gdzie przykleić diamencik w konkretnym kolorze. Po przyklejeniu wszystkich kolorów, które wchodzą w skład zestawu powstaje piękny obraz w formie ciekawej mozaiki, który można oprawić. Przygotowany w ten sposób obraz będzie znakomitą dekoracją każdego wnętrza ale sprawdzi się także jako prezent dla bliskiej osoby.

Haft diamentowy – dla kogo?

Haft diamentowy będzie znakomitą aktywnością dla osób, które cechują się wysokim poziomem cierpliwości.

Utworzenie całej mozaiki trwa kilkanaście godzin, dlatego często przygotowanie obrazu trwa nawet kilka dni. Jest to zajęcie bardzo relaksujące, ale nie sprawdzi się u osób, które szybko się nudzą. Układanie diamencików wymaga skupienia i dokładności, aby cały obraz wyszedł zgodnie z planem, dlatego zajęcie to będzie bardzo dobre ale osób, które umieją zachować uwagę przez dłuższy czas.

Układnie diamentów może być znakomitą rozrywką dla starszych dzieci – w wieku szkolnym, nie jest jednak polecane dla małych dzieci, które mogły by połknąć niektóre elementy.